Doradztwo zawodowe

 

 

 

Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego (pobierz)


Zapraszamy młodzież z Warszawy i całego województwa mazowieckiego na 12 edycję Warszawskiego Salonu Maturzystów. Dla maturzystów Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie przygotowała serię spotkań na temat matury 2018, z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. To cenne rady z pierwszej, eksperckiej ręki, których żaden z tegorocznych maturzystów nie powinien przegapić. W Auli Głównej Politechniki Warszawskiej swoją ofertę zaprezentuje blisko 70 uczelni z kraju i z zagranicy. Zapraszamy na spotkania dotyczące budowania swojej ścieżki kariery, oraz studiami za granicą. Mamy też ,,receptę’’ na matematykę – znakomite wykłady Pana Dariusza Kulmy oraz nowość interaktywną platformę do nauki matematyki.

Miejsce - Politechnika Warszawska
Gmach Główny, plac Politechniki 1, Warszawa

Termin - 7- 8 września, wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy !


Targi Pracy i Przedsiębiorczości

W dniu 5 października 2016 r. na drugim piętrze Pałacu Kultury i Nauki odbędą się Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Ideą przewodnią Targów jest promocja najbardziej przedsiębiorczych firm tworzących miejsca pracy oraz upowszechnienie przedsiębiorczości wśród osób poszukujących nowych ścieżek rozwoju zawodowego. Tegoroczna edycja Targów Pracy i Przedsiębiorczości zostanie wzbogacona o Salon Doradztwa, który stanie się miejscem prezentacji instytucji i firm zajmujących się profesjonalnym doradztwem w kierunku odpowiedniego przygotowania kandydatów do kontaktu z pracodawcami. 


Spotkanie z absolwentami - przedsiębiorcami

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klas 4B i 4G brali udział w spotkaniu z przedsiębiorcami:  panem Jackiem Kosiorkiem i panem  Mateuszem Okońskim - absolwentami naszej szkoły. Uczniowie zapoznali się z zasadami zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, problemami jakimi spotkać się można podczas rozkręcania własnej firmy. Zarazem otrzymali informacje jako przyszli pracownicy poszukujący pracy. Zajęcia były  inspirujące i wzbudziły duże zainteresowanie wśród tegorocznych maturzystów. Naszym absolwentom dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.