W dniach 01-15 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbędzie się Świąteczna Zbiórka Artykułów dla Bezdomnych Zwierząt

Prosimy uczniów klas IV o zapoznanie się ze szczegółami organizacji "Studniówki" 2016.

Zakończyliśmy rekrutację do Olimpijskiego Koła Informatycznego. Ze względu na duże zainteresowanie utworzone zostały dwie grupy 20 - osobowe. Pierwsze spotkanie zakwalifikowanych uczestników odbyło się w sobotę 21 listopada w godz. 10.00 - 14.00. Szczegółowe informacje o zajęciach i wymaganiach dla osób zakwalifikowanych zostały przesłane na adresy pocztowe.

 

Klasy 4B i 4E w dniach 19-20 listopada uczestniczyły w wycieczce do Krakowa i Oświęcimia. Pierwszy dzień upłynął na wykonywaniu zadań gry „Kraków – miasto wielu epok”; uczestnicy musieli znaleźć i przeanalizować wiele krakowskich zabytków oraz miejsc związanych z życiem artystycznym miasta. Uzupełnieniu wiedzy przysłużyły się świetne zajęcia w Sukiennicach poświęcone malarstwu historycznemu, a także zwiedzanie Katedry Wawelskiej. Wieczorem podczas spaceru chętni mogli obejrzeć pięknie oświetlone miasto. Drugi dzień wycieczki wypełniło zwiedzanie Muzeum KL Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu.

W dniu 22 listopada 2015 roku w hali sportowej w Akademii Wychowania Fizycznego odbył się turniej piłki siatkowej. Stawka była wielka, ponieważ zwycięzca przechodził do rozgrywek na skalę ogólnopolską.

Dnia 19 listopada 2015 roku w sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 36 im. Marcina Kasprzaka odbył się turniej piłki siatkowej. Brały w nim udział szkoły: 78 LO im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Zespół Szkół nr 36 im. Marcina Kasprzaka, Zespół Szkół Fototechnicznych oraz 24 LO im. Cypriana Norwida.

Od 24-26 listopada 2015 r. w naszej szkole odbędą się próbne egzaminy maturalne z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Klasy IV przychodzą w tych dniach na pierwszą lekcję zgodnie z planem lekcji. Próbne egzaminy maturalne piszą od 2 - 4 godziny lekcyjnej wg. poniższego harmonogramu. Po egzaminie klasy mają normalne zajęcia od 5 godziny lekcyjnej.

Klasa IVA - sala 101

Klasa IVB - sala 102

Klasa IVD - sala 103

Klasa IVE - sala 303

Klasa IVF - sala 124

Klasa IVG - sala 204

18 listopada zakończyły się Mistrzostwa Woli w piłce ręcznej
Nasi uczniowie zajęli dobrą czwartą lokatę nieznacznie przegrywając mecz o brązowy medal z zawodnikami z Zespołu Szkół przy ul. Chłodnej.

Dyrektor i nauczyciele Zespołu Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego zapraszają do udziału w konkursie pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty „Trzy odsłony twórczości satyrycznej". 

Celem konkursu jest pokazanie wielostronnego rozumienia pojęcia „satyra", jak również kształcenie umiejętności twórczego spojrzenia na dorobek satyryczny pokoleń twórców. 

W naszej szkole istnieje możliwość uruchomienia Olimpijskiego Koła Informatycznego w ramach projektu Ministerstwa Aministracji i Cyfryzacji. Dodatkowe zajęcia informatyczne są przeznaczone dla uczniów zamierzających rozpocząć naukę programowania i ją doskonalić. Celem zajęć jest przygotowanie uczniów do Olimpiady Informatycznej. Spotkania koła informatycznego będą odbywały się w godzinach popołudniowych lub w soboty.

Zgłoszenia przyjmuje prof. Mariusz Rasz w sali 246.

Katecheci zapraszają uczniów do wzięcia udziału w Olimpiadzie Teologii Katolickiej, której tematem przewodnim jest „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń”. Etap Szkolny odbędzie się 17 listopada (wtorek) na 4 godzinie lekcyjnej w Sali 114.

Dyrekcja Zespółu Szkół nr 36 im. M. Kasprzaka zaprasza do udziału w Pierwszym Wolskim Turnieju Niepodległości w piłce siatkowej "O Puchar Burmistrza Dzielnicy Wola". Turniej zostanie rozegrany w dniu 19 listopada 2015 roku w Zespole Szkół nr 36 im. M. Kasprzaka, ul. Kasprzaka 19/21. Celem naszego turnieju jest popularyzacja siatkówki oraz zachęcenie młodzieży do aktywnego trybu życia.

Prezentujemy listopadowy numer gazetki szkolnej #Potwierdzone_Info. Atrakcji czytelniczych w nim co niemiara, od intrygujących wywiadów – z belfrem (samym wicedyrektorem!) i maturzystą, przez doskonały reportaż z niezwykłego pogrzebu, po artykuł o średniowiecznych cyrulikach.

Zapraszamy uczniów do udziału w Konkursie Informatycznym "Bóbr". Zgłoszenia należy przesyłać na adres: sbs2k@o2.pl do niedzieli 8 listopada br. Regulamin konkursu znajduje się na stronie:  www.bobr.edu.pl/regulamin-konkursu/.

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursach fizycznych i matematycznych : 

1. EUREKA (konkurs fizyczny ) - zgłoszenie i opłata (9 zł) do 30. 11. 2015 r. Więcej informacji o konkursie na stronie: http://www.eureka.suwikr.pl/eureka/index.html

Strony