W zakładce Dla uczniów znajduje się plan lekcji obowiązujący od 03-11-2014

W dniu dzisiejszym zostały zmienione hasła dostępowe do HOTSPOTa. Wszystkich zainteresowanych uczniów dostępem do sieci WiFi zapraszamy po odbiór haseł do Pana Marcina Gołębieckiego. Przy odbiorze hasła należy okazać legitymację uczniowską.

Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego sprawili swoim nauczycielom niespodziankę i przygotowali uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W poniedziałek, 13 października po raz drugi w naszej szkole odbyła się uroczysta Gala Wręczenia Marcinków. O przyznaniu nagrody decydowali uczniowie , w tajnym głosowaniu, które odbyło się tydzień przed uroczystością.

W załączeniu tego komunikatu znajduje się link do strony internetowej poświęconej nowej formule egzaminu maturalnego obowiązującego dla absolwentów liceów ogólnokształcących od roku  szkolnego 2014/2015 natomiast dla absolwentów techników od roku szkolnego 2015/2016.

Strona będzie zawierała wszelkie informacje związane z organizacją i przebiegiem egzaminu maturalnego według tzw. nowej formuły.

Komunikat nr 1

W dniu 13 października 2014 r. odbędzie się w naszej szkole II Gala Marcinkowa, podczas której zostaną rozdane wyróżniającym się nauczycielom „Statuetki Marcinka”  w 10 kategoriach. W tym dniu pierwsze trzy lekcje odbywają się zgodnie z planem. O godzinie 10:35 młodzież z nauczycielami przechodzi do sali gimnastycznej.  Uroczystość będzie trwałą jedna godzinę lekcyjną. Od piątej lekcji zajęcia odbywają się zgodnie z planem. Serdecznie zapraszam wszystkich nauczycieli  i pracowników niepedagogicznych do wzięcia udziału w tej uroczystości.

Natomiast dzień 14 października 2014 r. jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych albowiem w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.

Komunikat nr 2

W bieżącym roku szkolnym już po raz czterdziesty pierwszy organizowana jest Olimpiada Wiedzy Technicznej. Etap szkolny tej Olimpiady  zostanie przeprowadzony w dniu 24 października 2014 r.  o godzinie 8:55 w sali 238.

Etap ten polega na rozwiązaniu 15 zadań testowych oraz trzech zadań otwartych wybranych spośród sześciu. Czas trwania eliminacji szkolnych to 90 minut.

Uczniów chętnych do udziału w tej Olimpiadzie proszę o zgłaszanie się do pani prof. Małgorzaty Nowak lub w sekretariacie szkoły w terminie do 17 października 2014 r.

Przygotowania do  uroczystości związanych z rocznicą powstania rozpoczęliśmy w minionym roku szkolnym. W dniach 23 – 30 czerwca 2014 roku wolontariusze naszego klubu Ośmiu (Oliwia Okrasa, Bartosz Zieliński, Krzysztof Kowalski, Krzysztof Bruliński, Paweł Majkowski, Daniel Kalinowski, Filip Niewczas, Wojciech Radziszewski i Michał Wojniak) wykonali prace renowacyjne kwatery cmentarnej żołnierzy batalionu „Kiliński” na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

W związku z przystąpieniem naszej szkoły do projektu  "Uczeń z certyfikatem" realizowanego przez Instytut Rynku Elektronicznego oraz Dzielnicę Wola m.st. Warszawy zapraszamy wszystkich uczniów do  udziału w:

Plik do pobrania dla wychowawców.

Proszę uzupełnić tabelę danymi uczniów i przesłać do 22 września na adres andrzej@akowalczyk.eu.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się:
1. dla uczniów klas pierwszych o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej szkoły; uczniowie spotykają się   z wychowawcami o godzinie 8:30; listy oddziałów, nazwiska wychowawców oraz sale, w których odbywają się spotkania będą wywieszone na tablicach ogłoszeń przy wejściu do szkoły;
2. dla uczniów klas starszych o godzinie 12:00, również w sali gimnastycznej szkoły.

Uprzejmie przypominam, że podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015 obowiązuje strój galowy, w tym krawat z logiem szkoły.

O godzinie 11:00 ksiądz proboszcz  Parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Warszawa ul. Bema 73/75 zaprasza na Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Wykaz podręczników dla klas drugich, trzecich i czwartych zostanie podany do publicznej wiadomości po ustaleniu wszystkich szczegółów przez nauczycieli przedmiotów. Giełda używanych podręczników odbędzie się na terenie szkoły w trzecim tygodniu września 2014 r.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w otwartych wojewódzkich mistrzostwach Ligi Obrony Kraju w wieloboju obronnym, które odbyły się dnia 05.06.2014 r. w Żyrardowie.
Drużyna w składzie:
1. Brukliński Krzysztof – kl. 3C
2. Szortyka Mikołaj – kl. 3 G
3. Bliwert Arkadiusz – kl. 3 G
4. Sajnóg Tomasz – kl. 2 G
5. Dudziec Zbigniew – kl. 1 A

Zajęła I miejsce, zdobywając puchar, medale i dyplomy oraz awans do zawodów ogólnopolskich.

W  dniach  2, 3, 4 lipca 2014 r.,  kolejna  grupa  uczniów  naszej szkoły wzięła  udział  w trzydniowych  praktykach w Narodowym Centrum Badań Jądrowych . W  roku  szkolnym  2013/2014 to  już  trzecia  grupa. Uczniowie pod opieką Pani Małgorzaty Szudejko, uczestniczyli w zajęciach z ekspertami. Zwiedzali badawczy reaktor jądrowy „Maria” i wykonywali ćwiczenia w Laboratorium Fizyki Atomowej i Jądrowej Działu Edukacji i Szkoleń. Poznali praktyczne zastosowania wiedzy, którą zdobywali w trakcie zajęć pozalekcyjnych w szkole.

Uwaga! W zakładce "Dla uczniów" opublikowany został harmonogram egzaminów poprawkowych. Prosimy o zapoznanie się.

Na początku września, na terenie szkoły zostanie zorganizowana giełda używanych podręczników

Wykaz podręczników dla klas I