W zakładce Dla uczniów znajduje się plan lekcji obowiązujący od 02-02-2015

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,   
w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,   
by wszystko się nam rozplątało   
węzły, konflikty, powikłania.    

Oby się wszystkie trudne sprawy     
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

Oby w nas paskudne jędze
pozamieniały się w owieczki,
a w oczach mądre łzy stanęły
jak na choince barwnej świeczki.

ks. J. Twardowski

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia,
odpoczynku w rodzinnym gronie,
chwil rozśpiewanych staropolskimi kolędami,
atmosfery przesyconej wspomnieniami,
zapachem piernika i gałązkami świerkowymi

oraz sukcesów w życiu, ciepła w miłości,
dużo uśmiechów, wiele radości
i spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń.

Życzą
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,
uczniowie Zespołu Szkół NR 36 im. M. Kasprzaka

Do konkursu zgłoszono 6 choinek. Głosowali przedstawiciele całej społeczności szkolnej: nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, rodzice i uczniowie. Oddano 104 ważne głosy. Najwięcej głosów – 35, otrzymała choinka oznaczona symbolem B (choinkę ubierała klasa 1D). Drugie miejsce zajęła choinka oznaczona symbolem C (ubierała ją klasa 2D) - 24 głosy, natomiast trzecie choinka oznaczona symbolem A. Oddano na nią 18 głosów, a została przygotowana przez klasę 1B.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Ogłaszamy Ogólnoszkolny Konkurs na najpiękniej ubraną choinkę.

I. Założenia do konkursu są następujące:

  1. Każda klasa, a jest ich 24 pod opieką wychowawcy dekoruje jedną choinkę.
  2. Wysokość choinki nie może przekraczać 174 cm.
  3. Może to być choinka naturalna lub sztuczna.
  4. Choinka musi być umieszczona w stojaku lub doniczce.

W dniach 25 listopada 2014 r. oraz 26 listopada 2014 r. odbędą się próbne egzaminy maturalne odpowiednio z języka polskiego i z matematyki (poziom podstawowy).

Egzaminy rozpoczynają się każdego dnia o godzinie 9:00, natomiast uczniowie przychodzą do szkoły na godzinę 8:15.

Harmonogram egzaminów podany jest w poniższej tabelce:

Masz głowę pełną pomysłów? Uwielbiasz nowe wyzwania i rywalizację? Jeśli tak , to zgłoś swój udział w konkursie.

Pasja może dotyczyć dowolnego obszaru zainteresowań uczniów. Kluczowe jest, aby przekonać w pracy konkursowej, że jest to prawdziwa, porywająca i elektryzująca pasja.

Zapraszamy do udziału w XIII edycji konkursu astronomicznego.

Tematy konkursu:

  1. Z wizytą w planetarium
  2. Niebezpieczne misje marsjańskie
  3. Planety karłowate
  4. Moje obserwacje nieba

Szczegółowe informacje na stronie:  http://helios.astronomia.pl/

Zgłoszenia przyjmują nauczycielki fizyki i w terminie do dnia 21 listopada 2014 r.

Szkoła nasza przystępuje kolejny raz do Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego organizowanego przez Wojskową Akademię Techniczną. Szkolny etap tego konkursu odbędzie się w dniu 12 grudnia 2014 r. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele uczący matematyki w terminie do dnia 5 grudnia 2014 r.

Załączniki:

W dniu 28 października 2014 r. w świetlicy szkolnej gościliśmy grupę kilkudziesięciu nauczycieli i pracowników niepedagogicznych, którzy przez wiele lat pracowali w naszym zespole szkół. 
Spotkanie przygotowali pracownicy  i uczniowie naszej szkoły. Przekazaliśmy naszym gościom informacje bieżące z życia szkoły a Oni dzielili się z nami wspomnieniami z lat pracy zawodowej. 

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z tego spotkania.

W dniach 6 – 23 października bieżącego roku na boisku Zespołu Szkół im. Michała Konarskiego zostały rozegrane Mistrzostwa Woli w Piłce Nożnej. W zawodach brały udział reprezentacje 15 szkół ponadgimnazjalnych. 

W dniu dzisiejszym zostały zmienione hasła dostępowe do HOTSPOTa. Wszystkich zainteresowanych uczniów dostępem do sieci WiFi zapraszamy po odbiór haseł do Pana Marcina Gołębieckiego. Przy odbiorze hasła należy okazać legitymację uczniowską.

Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego sprawili swoim nauczycielom niespodziankę i przygotowali uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W poniedziałek, 13 października po raz drugi w naszej szkole odbyła się uroczysta Gala Wręczenia Marcinków. O przyznaniu nagrody decydowali uczniowie , w tajnym głosowaniu, które odbyło się tydzień przed uroczystością.

W załączeniu tego komunikatu znajduje się link do strony internetowej poświęconej nowej formule egzaminu maturalnego obowiązującego dla absolwentów liceów ogólnokształcących od roku  szkolnego 2014/2015 natomiast dla absolwentów techników od roku szkolnego 2015/2016.

Strona będzie zawierała wszelkie informacje związane z organizacją i przebiegiem egzaminu maturalnego według tzw. nowej formuły.

Komunikat nr 1

W dniu 13 października 2014 r. odbędzie się w naszej szkole II Gala Marcinkowa, podczas której zostaną rozdane wyróżniającym się nauczycielom „Statuetki Marcinka”  w 10 kategoriach. W tym dniu pierwsze trzy lekcje odbywają się zgodnie z planem. O godzinie 10:35 młodzież z nauczycielami przechodzi do sali gimnastycznej.  Uroczystość będzie trwałą jedna godzinę lekcyjną. Od piątej lekcji zajęcia odbywają się zgodnie z planem. Serdecznie zapraszam wszystkich nauczycieli  i pracowników niepedagogicznych do wzięcia udziału w tej uroczystości.

Natomiast dzień 14 października 2014 r. jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych albowiem w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.

Komunikat nr 2

W bieżącym roku szkolnym już po raz czterdziesty pierwszy organizowana jest Olimpiada Wiedzy Technicznej. Etap szkolny tej Olimpiady  zostanie przeprowadzony w dniu 24 października 2014 r.  o godzinie 8:55 w sali 238.

Etap ten polega na rozwiązaniu 15 zadań testowych oraz trzech zadań otwartych wybranych spośród sześciu. Czas trwania eliminacji szkolnych to 90 minut.

Uczniów chętnych do udziału w tej Olimpiadzie proszę o zgłaszanie się do pani prof. Małgorzaty Nowak lub w sekretariacie szkoły w terminie do 17 października 2014 r.

Przygotowania do  uroczystości związanych z rocznicą powstania rozpoczęliśmy w minionym roku szkolnym. W dniach 23 – 30 czerwca 2014 roku wolontariusze naszego klubu Ośmiu (Oliwia Okrasa, Bartosz Zieliński, Krzysztof Kowalski, Krzysztof Bruliński, Paweł Majkowski, Daniel Kalinowski, Filip Niewczas, Wojciech Radziszewski i Michał Wojniak) wykonali prace renowacyjne kwatery cmentarnej żołnierzy batalionu „Kiliński” na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Strony