Warsztaty naukowe

W dniu 11 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty naukowe na temat honorowego krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego. Warsztaty organizowane są corocznie w ramach działań systemowych Wolskiej Sieci Szkół Promujących Honorowe Krwiodawstwo i Dawstwo Szpiku.

W warsztatach wzięło udział 60 uczniów szkół ponadgimnazjalnych Woli wraz z opiekunami. W warsztatach uczestniczyli uczniowie: III Liceum Ogólnokształcącego im. gen.J. Sowińskiego, XXIV Liceum Ogólnokształcącego im. C.K.Norwida, Zespołu Szkół Fototechnicznych, Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 2, Zespołu Szkół im. M. Konarskiego, Zespołu Szkół nr 7 im. Sz.Bońkowskiego oraz Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka. Celem warsztatów jest przygotowanie szkolnych liderów, którzy będą propagowali ideę honorowego krwiodawstwa i dawstwa szpiku na terenie swoich placówek.

Uczniowie wysłuchali wykładów Pani Urszuli Jaworskiej, Prezesa Fundacji Urszuli Jaworskiej BANK DAWCÓW SZPIKU oraz Pana Jana Faberskiego członka Światowej Fundacji Promocji Krwiodawstwa „KREW DLA ŻYCIA” – KREWNIACY. Następnie uczniowie pisali test, ogłoszono wyniki a uczestnicy otrzymali certyfikaty i nagrody niespodzianki. Atmosfera warsztatów była niezwykle przyjazna a uczestnicy niezwykle zaangażowani w rozwiązywanie testów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tych warsztatów.

Więcej zdjęć pod linkiem: https://plus.google.com/photos/118255951184259769261/albums/586891177973...